Grupa VI Sówki

• 06.12.2019r.- Mikołajki- spotkanie z Mikołajem;
  • 17.12.2019r. godzina 16.00- Jasełka

Wyjście do Muzeum

Podczas kolejnego wyjścia do Muzeum Południowego Podlasia dzieci zwiedzały Park Radziwiłła i zapoznawały się z historią Pałacu Radziwiłłów. To była bardzo ciekawa lekcja.

Próbna ewakuacja i spotkanie ze strażakami

13 listopada odbyła się w naszym przedszkolu próbna ewakuacja, którą obserwowali i oceniali Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Wszystkie przedszkolaki postępowały według wskazówek nauczycielek i opuściły przedszkole w rekordowym tempie. Cała kadra jest bardzo dumna z tak dzielnych przedszkolaków!

"Kodowanie- kolorowe współdziałanie"

W grupie "Sówek" realizowana jest innowacja pedagogiczna autorstwa Agaty Żuk "Kodowanie- kolorowe współdziałanie" mająca na celu rozwijanie kompetencji z zakresu edukacji matematycznej.

Poprzez wykorzystanie maty, kubeczków, kolorowych kartoników, tablicy interaktywnej, a także innych materiałów potrzebnej w danej chwili dążymy do rozwijania w dzieciach uniwersalnych kompetencji, takich jak: umiejętność logicznego myślenia ,kształtowania wyobraźni przestrzennej , zadaniowego podejścia do stawianych problemów, czy umiejętności pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

Przed nami jeszcze wiele ciekawych wyzwań i zadań!

Zabawy z rytmami

W ubiegłym tygodniu utrwalaliśmy figury geometryczne. Było wiele ciekawych zabaw związanych z tym tematem. Figury układaliśmy nie tylko z patyczków, guzików, ale również z "samych siebie" ;) było mnóstwo śmiechu i zabawy. Kiedy figury zostały już utrwalone przeszliśmy to zabaw z rytmami wykorzystując poznane kształty. Dzieci ćwiczyły w ten sposób pamięć, spostrzegawczość,dostrzeganie powtarzających się elementów.