Jasełka Bożonarodzeniowe

Grudniowa piękna noc z kolędą przyszła do nas,
Grudniowa piękna noc przez wszystkich wymarzona,
i wokół cały świat pierzynką otuliła,
zmieniła w bajkę świat i gwiazdy zapaliła…..

W dniu 18.12.2020 r. w naszej grupie odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci wcielając się w postacie Świętej Rodziny, aniołków, pasterzy i króli wprowadziły nas w świąteczny, magiczny nastrój.

Dla niektórych maluszków był to pierwszy występ!

Jesteśmy bardzo dumni:)

Pierniki

Dziękujemy serdecznie Pani Aleksandrze (mamie Krzysia) za upieczenie pachnących pierniczków ! :)

Dziś dzieci mogły samodzielnie ozdobić pierniki kolorowymi posypkami i przy okazji co nieco spróbować ;)

Praktyczne zajęcia to dla naszych dzieci wspaniała okazja do poznawania świata zmysłami - zapach pierników, kolory posypek i smak czekolady ...

Wielkimi krokami wchodzimy w czas przygotowywania do Świąt Bożego Narodzenia :)

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Niestety uroczystość ze względu na wprowadzone obostrzenia po raz pierwszy odbyła się bez udziału rodziców.Pasowanie na przedszkolaka rozpoczęło się od krótkiej części artystycznej, w której nasze dzielne Krasnoludki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem, który zgodnie bawi się z innymi dziećmi. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy dzielny Krasnoludek otrzymał dyplomik pasowania oraz drobny upominek.