Grupa VI Sówki

• 06.12.2019r.- Mikołajki- spotkanie z Mikołajem;
  • 17.12.2019r. godzina 16.00- Jasełka

Wyjście do Muzeum

Podczas kolejnego wyjścia do Muzeum Południowego Podlasia dzieci zwiedzały Park Radziwiłła i zapoznawały się z historią Pałacu Radziwiłłów. To była bardzo ciekawa lekcja.

Próbna ewakuacja i spotkanie ze strażakami

13 listopada odbyła się w naszym przedszkolu próbna ewakuacja, którą obserwowali i oceniali Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Wszystkie przedszkolaki postępowały według wskazówek nauczycielek i opuściły przedszkole w rekordowym tempie. Cała kadra jest bardzo dumna z tak dzielnych przedszkolaków!

"Kodowanie- kolorowe współdziałanie"

W grupie "Sówek" realizowana jest innowacja pedagogiczna autorstwa Agaty Żuk "Kodowanie- kolorowe współdziałanie" mająca na celu rozwijanie kompetencji z zakresu edukacji matematycznej.

Poprzez wykorzystanie maty, kubeczków, kolorowych kartoników, tablicy interaktywnej, a także innych materiałów potrzebnej w danej chwili dążymy do rozwijania w dzieciach uniwersalnych kompetencji, takich jak: umiejętność logicznego myślenia ,kształtowania wyobraźni przestrzennej , zadaniowego podejścia do stawianych problemów, czy umiejętności pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

Przed nami jeszcze wiele ciekawych wyzwań i zadań!

"Szkoła pamięta"

"Sówki" włączyły się do ministerialnej inicjatywy "Szkoła pamięta", zaplanowanej na dzień 25 października. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W związku z tym dzieci odwiedziły żołnierskie groby na bialskim cmentarzu. Zapalone przy tej okazji znicze udowodniły, iż pamięć najmłodszych o bohaterach ojczyzny jest zawsze żywa...