Walentynki

Walentynki były dla dzieci  prawdziwym, czerwonym dniem  przyjaźni. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach plastycznych, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się serduszkami i balonami.

Sadzimy hiacynty

Postanowiliśmy do naszej sali wprowadzić akcent przedwiośnia- posadziliśmy wspólnie hiacynty. Będziemy dbać o nie, podlewać i wspólnie obserwować ich wzrost. Nasze spostrzeżenia będziemy odnotowywać ( w formie ilustracji) w naszych kalendarzykach obserwacji, które założyliśmy właśnie w tym celu.

Turniej Sportowy

Sport to zdrowie! Każdy o tym dobrze wie! Dlatego też dn. 18.02.2020r. postanowiliśmy uczestniczyć w turnieju sportowym organizowanym w Szkole Podstawowej Nr 1 w Białej Podlaskiej. Było mnóstwo świetnej zabawy i wiele przeszkód do pokonania, z którymi dzieci poradziły sobie doskonale!

Która godzina?

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o upływie i następstwie czasu. Dowiedzieliśmy się o różnych rodzajach kalendarzy i zegarów. Dzieci z wycinanki stworzyły swój własny zegar. Sówki dowiedziały się ,o której godzinie przychodzą do przedszkola, kiedy jedzą obiad i o której godzinie wracają do domu. Wszystkie te godziny mogły wskazywać na zegarze podczas wspólnych zabaw, podczas których to dzieci były wskazówkami.

Grupa VI Sówki

Nauczycielki:

• Agata  Żuk
  • Barbara Sałata

Najbliższe wydarzenia:

• 11.02.2020r.- koncert zespołu Limbos ( koszt 5zł)
  • 12.02.2020r. - zajęcia garncarskie (koszt 8 zł);
  • 20.02.2020r.- godz.9.45 wyjście do Multicentrum