Grupa III Pszczółki

- Krystyna Reluga

- Anna Adzinkiewicz

Najbliższe wydarzenia:

- 15.11.2019 o godz 16.00 - zapraszamy Państwa na zebranie rodziców. Spotkanie dotyczyć będzie organizacji Mikołajek, Jasełek oraz spraw bieżących.

Akcja "Szkoła pamięta"

25 października nasz grupa wzięła udział w ogólnopolskiej akcji SZKOŁA PAMIĘTA pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Wybraliśmy się na pobliski cmentarz i zapaliliśmy znicze.

BĘDZIEMY PAMIETAĆ O BOHATERACH NASZEJ WOLNOŚCI.

Patyczaki Julki

Nasza koleżanka Julka zrobiła nam wielką niespodziankę. Przyniosła do przedszkola …PATYCZAKI. Z zainteresowaniem obserwowaliśmy te bezskrzydłe, patykowate owady koloru brązowo- zielonego, poruszające się na długich, cieniutkich nóżkach. Julcia opowiedziała nam, ze patyczaki są aktywne głównie wieczorem i w nocy. Żyją wśród roślin i żywią się głównie nimi, potrzebują dużo wilgoci, dlatego należy spryskiwać ścianki pojemnika wodą. Julcia zapewniła, że można je bez obaw wziąć na rękę. Odważyliśmy się.

24 września przyłączyliśmy się do akcji „ Sprzątanie Świata”

Zanim przystąpiliśmy do działania odbyła się rozmowa na temat dbania o środowisko naturalne, segregowanie odpadów i recykling. Przypomnieliśmy sobie kolory pojemników na śmieci i ich przeznaczenie. Wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki wybraliśmy się na nasz plac przedszkolny. Z wielkim zaangażowaniem zabraliśmy się za porządki. Będziemy pamiętać, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać…WSZYSCY.

Święto kropki

15 września Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. Tego dnia w naszej grupie wszyscy  mieliśmy na sobie ubrania, bądź jego elementy… w kropki i każdy z nas  wykonał  ,, Kolorową kropkę”.