Próbna ewakuacja

13 listopada odbyła się w naszym przedszkolu próbna ewakuacja, którą obserwowali i oceniali Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Celem akcji było ćwiczenie właściwego postępowania w razie prawdziwego zagrożenia, na przykład pożaru budynku. Wszystkie przedszkolaki postępowały według wskazówek nauczycielek i opuściły przedszkole w rekordowym tempie. Cała kadra jest bardzo dumna z tak dzielnych przedszkolaków!

Święto Niepodległości w naszym przedszkolu

11 listopada jest bez wątpienia wyjątkowym dniem dla każdego Polaka. W związku z tym należy odpowiednio uczcić to święto. W tym roku część artystyczną pt. „Dzień Niepodległości” przygotowała grupa Biedronki pod opieką Pani Basi i Pani Beaty. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu Polski, włączając się przy tym do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu". Następnie przedszkolaki przypomniały historię Polski w wierszach i piosenkach. Uroczystość  uwieńczył taniec dziewczynek. Podniosłą atmosferę tworzyły flagi,  które powiewały w rękach najmłodszych przedszkolaków oraz galowy strój wszystkich uczestników.

Grupa teatralna "Cudaczek"

W dniu 25 października do naszego przedszkola zawitała dziecięca  Grupa Teatralna Cudaczek pod kierunkiem Pani Haliny Besaraby działająca przy Bialskim Centrum Kultury. Aktorzy zaprezentowali nam spektakl pt. "Baśniowy Ambaras". Wszyscy aktorzy otrzymali od nas upominki i pamiątkowe dyplomy.

Przedstawienie teatralne pt. "Planeta Samo zdrowie i misja generała Osiłka"

Dnia 29 października przedszkolaki obejrzały spektakl pt. „Planeta  samo zdrowie i misja generała Osiłka” w wykonaniu aktorów ze studia artystycznego Akada z Suwałk. Bajka opowiadała o prawidłowych sposobach odżywiania się i zdrowym stylu życia. Główni bohaterowie przedstawienia pokazali dzieciom jakie skutki niesie ze sobą spożywanie dużej ilości słodyczy i zbyt długie siedzenie przed telewizorem i komputerem. Aktywne włączenie przedszkolaków do spektaklu pozwoliło na sprawdzenie posiadanych wiadomości na temat sposobów dbania o własne zdrowie poprzez jedzenie warzyw, owoców, picie wody i uprawianie sportu.

Udział w akcji "Szkoła Pamięta"

Nasze przedszkole włączyło się do ministerialnej inicjatywy "Szkoła pamięta", zaplanowanej na dzień 25 października. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Dzieci wybrały się na żołnierskie groby na pobliski cmentarz, zapalone przy tej okazji znicze udowodniły, iż pamięć najmłodszych o bohaterach ojczyzny jest zawsze żywa...  Zapaliły także znicz w miejscu, który nasze miasto poświęciło bohaterom z lat 1943-1958.